Tujos – kiparisinių šeimos augalas, kurį sutiksime kone kiekviename sode ar sklype. Net ir nepatyrę sodininkai žino, kad tujos nėra reiklios, o auga gana greitai. Dėl šių savybių tujos dažnai sodinamos erdvei atskirti arba kitiems augalams reikalingam šešėliui sukurti. Tujų vainikas nėra platus, todėl augalas neužima daug vietos, nors gali pasiekti gana didelį aukštį. Tujas galima formuoti įvairiai, todėl tai vienas universaliausių augalų, kurio privalumus netruksite pastebėti.

vdkstatyba

Kada ir kur sodinti tujas?

Tujas galima sodinti balandžio – spalio mėnesiais, vazonėliuose išauginti sodinukai net nepajus skirtumo ir lengvai prigis. O jei šį augalą norite perkelti į kitą vietą iš dirvos, darykite tai tujos vegetacijos laikotarpiu balandžio – gegužės arba rugsėjo – lapkričio mėnesiais.

Vietą tujoms galite parinkti pagal savo sodo planą, nes augalas nėra lepus. Tujoms puikiai tiks įvairus dirvožemis ir apšviestumas, jos puikiai auga net ir ten, kur užterštas oras, tad gali sudaryti puikų fizinį barjerą kelio dulkėms ir nešvarumams. Vasarą augalai žavi savo žaluma, o žiemoja lengvai, tujos itin atsparios įvairiems kenkėjams ir ligoms, puikiai prisitaiko prie aplinkos sąlygų pokyčių.

Jei norite, kad tuja greičiau kerotų, sodinkite ją daliniame šešėlyje, drėgname ir pralaidžiame vandeniui grunte. Paaugusį augalą galėsite persodinti į nuolatinę vietą – galimybė prisitaikyti yra labai naudinga tujų savybė.